iPhone’ların en büyük sorunu belki de pil ve batarya sorunudur. Bu sorun kendini bir çok farklı şekilde gösterir: Bazen iPhone aşırı ısınır. Bazen şarjı az gider. Bazen şarj olmaz. bazen şişer. Bunlar gibi birçok sorunun kaynağı bataryadır. iPhone batarya değişimi konusunda Hkn Bilişim olarak sizlere yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz.

iPhone bataryası / pili sağlam mı değil mi? Nasıl anlaşılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok problem iPhone bataryasını değiştirmekle düzelebilir. Bu problemlerden bazıları şunlar:

  1. iPhone kasma ve donma sorunu mu yaşıyorsunuz?

iPhone cihazınız donmalar ve kasmalar yapıyorsa, bunun sebepleri;

  • Yazılımsal olabilir. Güncelleme, yeniden kurulum gibi işlemlerle düzeliyorsa böyledir.
  • Pilden kaynaklanabilir. Bu sorunun pilden kaynaklanması birçok kişiye garip görünebilir. Apple, geçtiğimiz yıl yeni bir uygulama başlattı. Eski cihazların pil kapasitelerinin yetmemesi yüzünden, cihazın performansını bir miktar düşüren otomatik bir işlem iOS 11 ile birlikte artık iPhone’larımızda. Kasma ve donma sorunu olmaması için hız düşürme olayına gidildi. Ama henüz bu önlem yeterince iyi çalışmıyor. Bu yüzden kasma sorunlarını çözmek için pil değişebiliyor?

2. iPhone aşırı mı ısınıyor?

Aşırı ısınma sorununun bir numaralı şüphelisi iPhone bataryasıdır. Eskiyen ve şarj – deşarj sorunu yaşayan lityum-iyon piller aşırı ısınır. Aşırı ısınma bir çok sorunu da beraberinde getirebilmektedir. iPhone pili şişebilmekte ve kasa açılmasına neden olabilmektedir. Hatta telefonunuzun bükülmesine bile neden olabilmektedir. Bu bahsettiğimiz arızalar iPhone’unuzda tamiri mümkün olmayan sorunlara neden olabilmektedir. Bu yüzden binlerce lira verdiğiniz telefonunuzun çöp olmaması için dikkat ediniz. Aşırı ısınan bir iPhone’un sorunu 200-300 TL’lik bir pille giderilebilir.

3. %20-30 gibi değerlerde iPhone’unuz aniden kapanıyor mu?

En yaygın sorunlardan birisi de bu. Bu sorunu yaşıyorsanız %99 sorununuz pil ile ilgili. iPhone pil değişimi için bize başvurabilirsiniz.

4. iPhone hiç şarj olmuyor mu?

Şarj aletini kontrol ediniz. Prizi kontrol ediniz. Gerekirse farklı bir şarj aleti ile deneme yapınız. Halen iPhone’unuz şarj olmuyorsa sorun %99 pildedir. iPhone pil değişimi için bize başvurabilirsiniz.

5. iPhone’unuzun şarjı birden iniyor mu?

Öncelikle farklı bir şarj aleti ile deneme yapın. Orjinal olmayan şarj aletleri de bu soruna neden olabiliyor. Orjinal olduğundan emin olduğunuz şarj aleti ile de bu sorunu yaşıyorsanız, sorun pil kaynaklıdır. iPhone pil değişimi için cihazınızı bize getirebilir veya gönderebilirsiniz.

Biz ne yapıyoruz?
Teknik Servisimizde iPhone bataryanızın durumunu kesin olarak anlayabilmek için özel test ekipmanları kullanıyoruz.

iPhone bataryalarının ömrü ne kadar?

Yukarıda saydığımız sorunların hiçbirini yaşamıyor olabilirsiniz. Yine de şarjınız az gidiyor olabilir. Bunun sebebi iPhone bataryanınızın ömrünün bitmesi olabilir. iPhone batarya teknolojisi Li-On pil teknolojisini kullanır. Li-on pillerin karakteristik özelliği, belirli bir sayıda ki şarj-deşarj döngüsünden sonra, birden performans düşüşü yaşamasıdır.

Apple genel olarak 500 şarj döngüsüne kadar garanti vermektedir. 500 döngü sonrasında pilin kapasitesinin %20 kaybolması, Apple tarafından kabul edilebilir bir düzeydir. Daha büyük bir kayıp, pil sorunu olarak adlandırılır.

Telefonunuzu alalı 2 - 3 yıl olmuş ve pil değiştirmediyseniz; Şarj sorunu yaşamaya başlamışsanız, pil ömrünü tamamlamış demektir. Servisimizde kolayca iPhone batarya / pil değişimi yaptırabilirsiniz.

iPhone pil değişimi fiyatları (Güncellenme: 2019 Ocak)

Hkn Bilişim öncelikle ziyaretçilerinin çıkarlarını korumayı görev edinmiştir. Bu yüzden bilmeniz gereken her şeyi açıklamak istiyoruz.

Eğer cihazınızın garantisi devam ediyorsa, devam etmesini istiyorsanız pil değişimini Apple yetkili servislerinde yaptırmalısınız. Özel servislerde yaptıracağınız bir pil değişimi, cihazınızın garantisinin sonlanmasına ve bir daha Apple yetkili servislerinden ücretli de olsa hizmet alamayacağınız anlamına gelir.

Apple yetkili servislerine giderseniz ödemeniz gereken miktar aşağıdadır: